Basen ze SPA? Korzenna zaprasza
2022-04-01

Basen o długości 25 m, basen do nauki pływania, jacuzzi, sauna – któż nie chciałby skorzystać z takich obiektów? To patent na aktywny wypoczynek. Mieszkańcy Korzennej i okolicznych gmin czekali na te inwestycje. Dziś stały się one faktem. Podobnie jak rozbudowa budynku Urzędu Gminy Korzenna. Tak działają programy rządowe!

- Kryty basen w Korzennej powstał przy udziale wsparcia finansowego przekazanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – Korzenna otrzymała na ten cel 4,5 mln zł. Realizację tego zadania umożliwiły także środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości niemal 2,8 mln zł. 25-metrowy basen, jacuzzi i sauna – to elementy, które wzbogaciły kompleks rekreacyjno-turystyczny gminy – wyjaśnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Podnoszenie dostępności mieszkańców mniejszych miejscowości do obiektów sportowych to jedno z zadań, do których rząd premiera Mateusza Morawieckiego podchodzi ze szczególną troską. Troska ta to także realne wsparcie finansowe kierowane do samorządów, które chcą to zadanie realizować. Tak jak tu, w Korzennej, gdzie na przestrzeni ostatnich kilku lat powstała hala sportowa z pełnym zapleczem, a teraz oddawana jest do użytku kryta pływalnia. Każda aktywność sportowa to niekwestionowane wsparcie w rozwoju rozumianym nie tylko jako siła i sprawność fizyczna, ale także większa motywacja do pokonywania kolejnych wyzwań. To wreszcie dobre narzędzie wychowawcze pozwalające kształtować wartości i postawę najmłodszego pokolenia. Obiekt, który dzisiaj oddawany jest do użytku, będzie z pewnością wszystkie te zadania realizował – kontynuuje wojewoda Łukasz Kmita.

Dzisiejsza uroczystość połączona była z zakończeniem rozbudowy budynku Urzędu Gminy Korzenna.

- Inwestycja pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Korzennej” to kolejne zadanie zrealizowane przy udziale rządowych środków. Ponad 3,5 mln zł na ten cel gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ten program służy właśnie temu, aby takie inwestycje – służące mieszkańcom i rozwojowi całej gminy – były realizowane – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zadanie objęło między innymi nadbudowę oraz rozbudowę budynku wraz z wykonaniem dodatkowej kondygnacji II piętra, budowę zjazdu, drogi wewnętrznej, chodników i miejsc postojowych, a także zakup wyposażenia.


Korzenna Korzenna Korzenna Korzenna Korzenna Korzenna Korzenna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj