„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie” . Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
2022-04-11

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej zapraszają na uroczystości patriotyczne związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości odbędą się 13 kwietnia, w 79. rocznicę ogłoszenia informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Rozpoczną się o godz. 17.00 mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie (ul. Dietla 30). Następnie o 18.00 zostaną złożone kwiaty pod Krzyżem Katyńskim na placu im. o. Adama Studzińskiego.

-„Prawda, ta ostateczna broń przeciw przemocy – zwycięży. Tak jak kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL, tak prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej” – ten fragment przemówienia, które miał wygłosić 10 kwietnia 2010 roku Prezydent Prof. Lech Kaczyński, brzmi szczególnie dziś bardzo mocno i wymownie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w krakowskich uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę ogłoszenia informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Naszym obowiązkiem jest pamiętać i chronić prawdę o Zbrodni Katyńskiej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zbrodnia katyńska


Katyn plakat 1 IV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj