VII Europejski Kongres Samorządów
2022-04-12

Ponad 1500 gości – przedstawicieli administracji państwowej, liderów samorządowych, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. W dniach 11-12 kwietnia w Mikołajkach odbywa się VII Europejski Kongres Samorządów pod hasłem „Budowanie wspólnoty przyszłości”. W Kongresie bierze udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W tym roku agenda obejmuje ponad 100 wydarzeń – bloków programowych, raportów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na dziesięć ścieżek tematycznych, m.in.: „Gospodarka”, „Społeczeństwo”, „Innowacje” czy „Biznes i Zarządzanie”.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita pełnił rolę moderatora podczas poniedziałkowego panelu dyskusyjnego pn. „Rola małych i średnich miast w rozwoju państwa”. W dyskusji wzięli udział: Tomasz Matuszewski (burmistrz Sanoka), Jarosław Głowacki (burmistrz miasta i gminy Międzybórz) oraz Emilia Bury (burmistrz Białogardu).

– Inicjatywy takie jak Europejski Kongres Samorządów dają możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, biznesu czy NGO. Dyskusja o roli małych i średnich miast w rozwoju państwa jest niezwykle istotna. Jeśli mówimy o zrównoważonym rozwoju, to musimy mieć na uwadze potrzeby także mniejszych miejscowości. Dlatego też rząd premiera Mateusza Morawieckiego tak mocno postawił na drogi lokalne. Dobra infrastruktura to podstawa. Nieodmiennie uważam, że dobra współpraca rządu i samorządu choćby w tej sprawie jest kluczowa – podobnie jak w przypadku szeregu wyzwań, z którymi w ostatnim czasie wspólnie się mierzymy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Przez ostatnich sześć edycji Kongres stał się jednym z najważniejszych miejsc spotkań i rozmów na tematy samorządowe w całej Europie. Podczas tegorocznego spotkania zostanie zaprezentowana kolejna edycja Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce.


Źródło: https://www.forum-ekonomiczne.pl

Europejski Kongres Samorządów Europejski Kongres Samorządów Europejski Kongres Samorządów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj