Radosny czas spotkań wielkanocnych
2022-04-13

Po dwóch latach, kiedy to wspólne świąteczne spotkanie nie było możliwe z uwagi na znaczną liczbę zakażeń koronawirusem, nadszedł czas, gdy znów mogliśmy bezpośrednio podzielić się życzeniami z okazji zbliżającej się Wielkanocy.

- Święta Wielkanocne to święta radości i nadziei. To także czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Czas, który przypomina nam o wartości wspólnoty. Dziękuję za Państwa codzienną pracę i za to, że tworzycie zgrany zespół – zespół, który nie boi się wyzwań i dokłada starań, aby sprawnie realizować zadania państwa. To tym bardziej istotne, że los postawił przed nami zadania niezwykle trudne, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Dziękuję za Państwa profesjonalizm i zaangażowanie. Życzę, aby te najbliższe dni przyniosły Państwu właśnie radość i wytchnienie od trosk. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, umocni w sercach nas wszystkich pokój i nadzieję – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas spotkania z pracownikami.

Spotkanie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie uświetnił swoją obecnością ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz, prepozyt Kapituły św. Floriana, który odmówił krótką modlitwę i udzielił błogosławieństwa zebranym, oraz ks. Łukasz Michalczewski – dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Obecni byli także wyjątkowi goście: dzieci i nauczyciele z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Tej niecodziennej delegacji przewodniczył dyrektor naczelny Włodzimierz Pabian.

Dzięki artystom mogliśmy wysłuchać utworów muzycznych wprowadzających w nastrój zadumy, a wśród nich m.in. „Poloneza g-moll” Fryderyka Chopina oraz cz. 6, op. 12 Albumu „Tatry” Ignacego Jana Paderewskiego.

Podobne spotkanie odbyło się dziś także w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Niech Święta Wielkanocne przyniosą refleksję nad tym, co w życiu najważniejsze, a także będą źródłem energii, siły i wzajemnego zrozumienia – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.


Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW Spotkanie_Wielkanocne_MUW 20220413_tarnow 20220413_tarnow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj