Ambasador Republiki Indii z wizytą u wojewody małopolskiego
2022-04-21

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościł dziś ambasador Republiki Indii w Polsce i na Litwie Nagmę Mohamed Mallick. Tematem rozmowy były pola współpracy i zacieśniania relacji pomiędzy naszymi krajami.

Podczas rozmowy pani ambasador wspomniała m.in. o tym, że takim obszarem może być choćby branża filmowa. Hindusi są zainteresowani tworzeniem filmów np. w zimowej scenerii, w którą idealnie wpisuje się Zakopane. Pani ambasador przywołała także inicjatywę hinduskich firm dotyczącą zorganizowania w Krakowie szkoleń z branży IT we współpracy z krakowskimi uczelniami – Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą.

– Cieszę się, że po okresie pandemicznym możemy wrócić do dyplomatycznych aktywności. Przedstawione przez Panią Ambasador inicjatywy są bardzo interesujące z punktu widzenia rozwoju i promocji Małopolski. Możemy się wzajemnie wymieniać doświadczeniami na wielu płaszczyznach. Jesteśmy otwarci na współpracę – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20220421 Indie spotkanie 20220421 Indie spotkanie 20220421 Indie spotkanie 20220421 Indie spotkanie 20220421 Indie spotkanie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj