Rozpoczęło się Forum Intensywnej Terapii w Krakowie
2022-04-22

22 i 23 kwietnia, w gościnnych progach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbywać się będzie Forum Intensywnej Terapii. Składają się na nie panele dyskusyjne i wykłady dotyczące interdyscyplinarnych zagadnień związanych z postepowaniem z pacjentami w stanach krytycznych. W dzisiejszej uroczystej inauguracji Forum uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Kraków może poszczycić się tym, że posiada jedno z najlepszych zapleczy kształcenia kadry medycznej w Polsce. To nie tylko najstarszy uniwersytet, który także kształci w tym zakresie, ale olbrzymie zaplecze praktyczne, którego znaczną częścią są wszystkie doświadczenia składające się na walkę z pandemią, obejmujące też szereg kwestii dotyczących intensywnej terapii. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień prowadzą tę niełatwą walkę o życie pacjentów. Forum Intensywnej Terapii w Krakowie to platforma umożliwiająca doskonalenie umiejętności i kompetencji wszystkich zawodów medycznych. Dziękuję za zaproszenie i życzę owocnych dyskusji – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Tegoroczne forum zgromadziło lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych zaangażowanych w opiekę i leczenie chorych w stanach krytycznych. Wśród wielu prelegentów znaleźli się wybitni naukowcy i doświadczeni klinicyści, w tym m.in. prof. dr hab. n. med. Wojciech Szczeklik, dr n. med. Jacek Górka, dr n. med. Anna Włudarczyk oraz prelegenci z Kanady i Pragi.

Oprócz zajęć teoretycznych i paneli dyskusyjnych, organizatorzy przewidzieli także szereg praktycznych warsztatów umożliwiających doskonalenie praktycznych umiejętności.


20220422 Forum 20220422 Forum 20220422 Forum 20220422 Forum 20220422 Forum
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj