Wielkie Derby Krakowa. Celem nadrzędnym – bezpieczeństwo
2022-04-28

Już w najbliższą niedzielę odbędą się  Wielkie Derby Krakowa. Mecze pomiędzy Wisłą a Cracovią zawsze wywołują ogromne emocje – nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych, któremu przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W spotkaniu zespołu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych: Policji i Straży Pożarnej, a także klubów Wisły i Cracovii, Urzędu Miasta Krakowa oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW. Podczas posiedzenia omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem imprez masowych oraz przygotowania do zbliżającego się meczu. Przedstawiciele klubów zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas meczu.

- Na niedzielny mecz składa się także m.in. przemarsz kibiców Wisły pod stadion Cracovii czy bezpieczne rozejście się kibiców obu klubów po meczu. Policja będzie dokładnie monitorować przebieg tych wydarzeń. Chcemy jednocześnie, aby na stadionie każdy czuł się bezpiecznie, emocjonując się tym, co dzieje się na boisku. Obowiązki organizatora są jasne. Kluczowa jest praca służb ochrony, w tym ich zdecydowane reakcje oraz konsekwentne zapobieganie zagrożeniom. Naszym wspólnym życzeniem jest to, aby derby były piłkarskim świętem i przebiegły spokojnie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


20220428 CZK zabezp imp mas 20220428 CZK zabezp imp mas 20220428 CZK zabezp imp mas 20220428 CZK zabezp imp mas
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj