Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie
2022-05-12

Była skromna, zaangażowana i ambitna. Nade wszystko zaś pragnęła udowodnić powagę zawodu, który wyjątkowo umiłowała. Florence Nightingale, bo o niej mowa, do dziś uważana jest za twórczynię współczesnego pielęgniarstwa. W dniu wspomnienia jej urodzin na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

Z tej okazji w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką – Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

- Być wrażliwym na ludzkie cierpienie, nieść pomoc i dodawać otuchy, otaczać troską – to wyjątkowe zadania wpisane w Państwa zawód. Ostatnie dwa lata pokazały, że tych wyzwań zawodowych może być jeszcze więcej. Dzisiejsze odznaczenia, które mam okazję przekazać Państwu w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, to symboliczne podziękowanie, jakie wszyscy Małopolanie składają na Państwa ręce. Podziękowanie i uznanie dla rzetelności, odpowiedzialności, a nade wszystko – dla ogromnego serca, jakie wkładają Państwo w codzienną pracę – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego prezydent Andrzej Duda uhonorował dziesięcioro pracowników Szpitala odznaczeniami państwowymi. Złoty Krzyż Zasługi z rąk wojewody Łukasza Kmity odebrały dwie osoby, a Srebrny Krzyż Zasługi osiem osób. Są to pracownicy, którzy szczególnie wyróżnili się w sumiennym wykonywaniu obowiązków, mając bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.


Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie Odznaczenia państwowe 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj