Premier podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego: jesteście superbohaterami, którzy walczą z nieufnością, traumami i lękami – i przezwyciężacie je
2022-05-18

W Wieliczce zakończył się Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Wydarzenie było doskonałą przestrzenią do dyskusji z udziałem przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych oraz rodzin zastępczych. Kongres zwieńczyła Gala Rodzicielstwa Zastępczego, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Wojewodę małopolskiego Łukasz Kmitę reprezentował II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Szef rządu podkreślił olbrzymią rolę, jaką w życiu dzieci i młodzieży pełnią rodziny zastępcze oraz opiekunowie w rodzinnych domach dziecka. Premier podziękował im za okazywane serce, codzienną walkę z problemami, a także tworzenie szans na lepsze życie dla młodych ludzi.

Rodziny zastępcze i opiekunowie – superbohaterowie życia codziennego

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wielką pracę i jak wielkie serce, rodzice zastępczy udzielają swoim podopiecznym – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce. Szef rządu podkreślił znaczenie rodzin zastępczych w życiu dzieci i młodzieży: – Można powiedzieć, że wróciła trochę moda na superbohaterów. Dla mnie Wy jesteście takimi superbohaterami, którzy walczą nie tyle z komiksowymi czarnymi charakterami, ale walczą z emocjami, nieufnością, traumami i lękami – i przezwyciężają te lęki.

Pełnienie roli rodziny zastępczej to połączenie codziennej pracy i miłości: –To jest coś dużo więcej niż tylko praca na rzecz całego społeczeństwa, ale to miłość, która daje im perspektywy – takie, jakie każde dziecko chciałoby mieć – dodał premier.

Szef rządu podziękował rodzinom zastępczym oraz opiekunom w placówkach w całym kraju: – Za to, że potraficie dzielić się tym, co macie najpiękniejszego – Wasze serce, dobre uczucia, że tworzycie lepsze szanse dla naszych młodych, wspaniałych ludzi – chciałbym z całego serca, tutaj z Wieliczki, podziękować.

Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej

Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej rozpoczął się 11 maja w Krakowie. Podczas spotkań uczestnicy dyskutowali m.in. nt. roli i wyzwań jakie stoją przed rodzinną pieczą zastępczą.

Zwieńczeniem Kongresu była Gala Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas wydarzenia zasłużone rodziny zastępcze otrzymały nagrody i odznaczenia.Źródło: https://www.gov.pl/web/premier/

Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego Gala Rodzicielstwa Zastepczego
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj