Święto Policji w powiecie gorlickim
2022-07-17

Są gwarantem bezpieczeństwa, dla wielu wzorem patriotów pełniących powierzoną służbę z najwyższym oddaniem i zaangażowaniem. Policjanci – bo o nich mowa, obchodzą swoje święto w lipcu. Dzisiaj wyjątkowe uroczystości z tej okazji odbyły się w Uściu Gorlickim i Wysowej Zdroju. Wspólnie z funkcjonariuszami i funkcjonariuszkami z powiatu gorlickiego uczestniczyli w nich marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, posłowie: Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher, senator Wiktor Durlak, w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity – II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.
 
- Obchodzone 24 lipca Święto Policji stanowi doskonałą okazję do przekazania Wam, Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom gorlickiej Policji, słów najwyższego uznania. Z dumą spoglądam na Wasze zaangażowanie w misję zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pełen profesjonalizm, oddanie, gotowość do poświęceń i pasja — to wspaniałe cechy, które na wskroś definiują Waszą służbę. (…) Dziś w tym miejscu dziękuję przede wszystkim za to, że jesteście blisko Obywateli, zatroskani o ich los i wrażliwi na ich potrzeby - napisał wojewoda Łukasz Kmita w liście skierowanym do policjantów z powiatu gorlickiego. List odczytał II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Praca w szeregach małopolskiej Policji niesie za sobą zobowiązanie do wykonywania powierzanych zadań, jak mówi policyjna rota: „nawet z narażeniem życia”. Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim, gdzie proszono o szczególną opiekę patrona policjantów – św. Michała Archanioła.
 
Tego dnia dokonano również uroczystego otwarcia nowej siedziby posterunku Policji w Uściu Gorlickim.
 
Funkcjonujący od 40 lat posterunek, mieścił się do tej pory w budynku mieszkalnym zaadaptowanym na potrzeby Policji. Trudne warunki lokalowe, niski komfort pracy policjantów, a jednocześnie rosnące zainteresowanie turystyczne terenem i zwiększająca się ilość zadań sprawiły, że zadecydowano o budowie całkowicie nowego lokum, pod tym samym adresem.
 
Inwestycja, której łączny koszt wyniósł nieco ponad 5 mln zł, przyczyniła się do powstania zespołu dwóch budynków: głównego – administracyjnego o powierzchni użytkowej ponad 352 m² oraz budynku garażowego o pow. użytkowej ponad 76 m². Zadbano także o aspekt ekologiczny. Na dachu pomieszczeń garażowych umieszczono instalację fotowoltaiczną zasilającą obiekt w energię elektryczną.
W nowym posterunku służbę pełnić będą: kierownik posterunku, 2 funkcjonariuszy z Zespołu ds. Kryminalnych oraz 7 z Zespołu ds. Prewencji.
 
Inwestycja została zrealizowana dzięki funduszom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.
 
- Troska o dobre warunki pracy Policji to ważny element naszego wspólnego zadania. Tak jak policjanci pełnią swoją służbę stając na straży bezpieczeństwa, tak my winniśmy z szacunkiem przyjmować ich poświęcenie i z należytą godnością odnosić się do ich ciężkiej pracy. Dzięki nowemu budynkowi posterunku w Uściu Gorlickim ta praca będzie mogła odbywać się w komfortowych warunkach – mówi II wicewojewoda Mateusz Małodziński.
 
Kulminacyjny punkt dzisiejszych uroczystości miał miejsce w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdroju. To tu, podczas apelu z okazji powiatowych obchodów święta Policji, wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.
Wydarzenie zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie Policja Uście Gorlickie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj