XIX Święto Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna
2022-07-17

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacja winnic i oferty enoturystycznej, wreszcie prezentacja stoisk pszczelarskich i pokaz kulinarny – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano z okazji XIX Święta Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna. W wydarzeniu uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 
- Święto przygotowane przez gospodarza gminy to nie lada gratka dla wszystkich mieszkańców i turystów przebywających w okolicy. Okres letni to czas, w którym w szczególny sposób wyrażamy wdzięczność za plony. Doroczne święto w gminie Pleśna ma taki właśnie charakter. Ale – co być może nawet ważniejsze – to doskonała okazja do promocji gminy i pokazania jej potencjału – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Nazywana nieoficjalne zagłębiem owoców miękkich gmina Pleśna, to zagłębie sadowników zajmujących się uprawą m.in. porzeczek, agrestu, truskawek, winogron. Ale region ten bogaty jest także w pasieki pszczelarskie.
 
Już po raz dziewiętnasty producenci i pszczelarze zaprezentowali efekt swojej pracy. Podczas wydarzenia można było skosztować wypieków, nalewek, miodów i win pochodzących z regionu.  
 
Zgodnie z tradycją, świętu towarzyszyła także prezentacja ginących zawodów. Swoją sztukę zaprezentowali również rękodzielnicy, a całość dopełniły koncerty muzyczne, w tym m.in. występ zespołu „Świerczkowiacy”.

Pleśna Pleśna Pleśna Pleśna Pleśna Pleśna Pleśna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj