Pierwsza wizyta nowego konsula generalnego Austrii w Krakowie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
2022-11-23

Na początku października 2022 r. Konsulat Generalny Austrii w Krakowie zyskał nowego gospodarza. Dzisiaj konsul Martin Gärtner gościł u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

- Ostatnie lata to czas niespodziewanych wyzwań i zadań. Szczęśliwie, po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią, ponownie mogą odbywać się spotkania zarówno w mniejszym, jak i szerszym gronie. Pozwalają one na wypracowanie najlepszych rozwiązań. Jak widać, cała Europa mierzy się z wieloma zadaniami, które mają wspólny mianownik: agresja zbrojna Rosji na Ukrainie i spowodowany tymi działaniami kryzys energetyczny. Ale razem jesteśmy silniejsi. Silniejsi współpracą i wymianą dobrych praktyk i doświadczeń. Proszę przyjąć moje zapewnienie o otwartości i przychylności w rozbudowywaniu i umacnianiu dobrej współpracy pomiędzy naszymi krajami – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Podczas spotkania poruszano kwestie związane właśnie z trwającą na Ukrainie wojną oraz wsparciem kierowanym do uchodźców. Rozmawiano także o kryzysie energetycznym. Wojewoda nawiązał również do relacji bilateralnych pomiędzy Polską i Austrią. Zaprosił także konsula do poznawania bogactwa Małopolski.

Martin Gärtner urodził się w 1968 r. w Salzburgu. Przed objęciem obowiązków konsula generalnego Austrii w Krakowie pracował między innymi jako kierownik Referatu Bliskiego Wschodu w Departamencie Politycznym Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Wiedniu, zastępca ambasadora w Ambasadach Austrii w Pradze (Czechy) i Pretorii (Republika Południowej Afryki) oraz jako przedstawiciel Austrii w grupach roboczych Rady UE ds. Maghrebu i Maszreku oraz ds. Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej przy Stałym Przedstawicielstwie Austrii w UE.

Konsulat Generalny Austrii w Krakowie w swojej jurysdykcji obejmuje obszar województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.


Konsul_Austrii_spotkanie_MUW Konsul_Austrii_spotkanie_MUW Konsul_Austrii_spotkanie_MUW Konsul_Austrii_spotkanie_MUW Konsul_Austrii_spotkanie_MUW Konsul_Austrii_spotkanie_MUW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj