Policjanci małopolskiego garnizonu z awansami i odznaczeniami państwowymi
2023-11-16

11 listopada obchodzimy nie tylko rocznicę odzyskania niepodległości. To także Święto Służby Cywilnej, a więc święto pracowników Policji. Dziś w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której zasłużeni funkcjonariusze i pracownicy małopolskiego garnizonu Policji odebrali awanse i odznaczenia państwowe. W uroczystości uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli także dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa oraz doradca wojewody Krzysztof Durek.
 

– Służba w Policji nie należy do najłatwiejszych. Wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia. Wszystko to jednak po to, aby Polacy mogli czuć się bezpiecznie zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach kryzysowych. Tymi dzisiejszymi odznaczeniami i awansami mówimy symboliczne „dziękuję” za codzienny trud pracy i nieustanną gotowość. Serdecznie gratuluję i życzę Państwu dalszych owocnych lat służby – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Wicewojewoda Ryszard Pagacz wręczył zasłużonym funkcjonariuszom i pracownikom małopolskiego garnizonu Policji Medale za Długoletnią Służbę. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa 15 osób odebrało Medale Złote, 31 osób Srebrne, 9 osób Brązowe. Dwóch funkcjonariuszy odebrało też 1 Srebrną i 1 Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. Uhonorowany został także ppłk Andrzej Korytko, szef wydziału Rekrutacji i Promocji z Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, który odebrał medal „Za zasługi dla Policji”.
 
Podczas uroczystości wręczonych zostało także 77 aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse otrzymało: 11 oficerów starszych, 5 oficerów młodszych, 33 funkcjonariuszy z korpusu aspirantów oraz 28 funkcjonariuszy z korpusu podoficerów.


20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia 20231116_MLP_Policja_odznaczenia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj