Nowy ambulans dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu
2024-03-27

Do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu trafił nowy ambulans zakupiony w ramach środków z rządowego Funduszu Medycznego. W uroczystym przekazaniu pojazdu – w imieniu wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara – udział wzięła dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda. Spotkanie prowadził dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edward Piechulek. Obecni byli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz.

- Nowy ambulans to dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu inwestycja, która pomoże szybciej i skuteczniej ratować zdrowie i życie ludzkie. To bardzo istotny sprzęt z punktu widzenia rozwoju tej strategicznej placówki – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Ambulans marki Volkswagen Crafter został wyposażony w nosze elektryczne, krzesło kardiologiczne, wideolaryngoskop, dezynfekator oraz ssak. Środki w wysokości 600 tys. zł na zakup pojazdu zostały pozyskane z rządowego Funduszu Medycznego. Pozostałe koszty w wysokości ok. 89 tys. zł poniósł Zakład Opieki Zdrowotnej Oświęcim.

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu jest jedną z większych placówek medycznych w Małopolsce Zachodniej. Ma specjalistyczną bazę zabiegowo-diagnostyczną. Świadczy usługi w zakresie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego, diagnostyki oraz szeroko rozumianej profilaktyki i edukacji prozdrowotnej.

Źródło zdjęcia: Szpital Powiatowy w Oświęcimiu

434194710_874635838011087_4803715407320310466_n
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj