O bezpieczeństwie Małopolan z różnych perspektyw
2024-03-28

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar był gościem programu „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Głównym tematem rozmowy było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Poruszono między innymi kwestię zaginionego przed kilkoma dniami defektoskopu oraz nagrody wyznaczonej przez firmę będącą właścicielem urządzenia. Nagrodę tę ma otrzymać osoba, która znajdzie przyrząd lub przyczyni się do jego znalezienia.

Jak zapewnił wojewoda Krzysztof Jan Klęczar, urządzenie samo w sobie nie jest niebezpieczne:
- To urządzenie, dopóki nie zostanie uszkodzone, nie zostanie otwarte, nie stanowi zagrożenia. (…) Służby robią swoje, Policja robi swoje. Jestem przekonany, że to urządzenie zostanie odnalezione – kontynuował wojewoda Klęczar.


Podczas rozmowy nawiązano także do niedawnej wypowiedzi wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza podkreślającej, że Kraków jest silny wojskiem.

- Mało kto, z osób niezwiązanych bezpośrednio z tematem obronności, ma świadomość, jak wiele różnych jednostek wojskowych znajduje się na terenie naszego miasta. O niektórych jest głośno, zajmują się również aspektem promocji obronności, jak choćby Wojska Obrony Terytorialnej. Są też wojska, o których za dużo mówić nie należy, a wykonują misje, od których zależy bezpieczeństwo państwa – tłumaczył wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

Wśród poruszanych tematów znalazła się także kwestia obrony cywilnej i trwających protestów rolników.


Zachęcamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/76675273/tematy-dnia-28032024-1850


Tematy_dnia_28.03Tematy_dnia2_28.03
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj