O systemie ratownictwa medycznego. Narada wojewodów z Ministerstwem Zdrowia
2024-05-14

Systemowi ratownictwa medycznego poświęcona była dzisiejsza konferencja z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia Markiem Kosem oraz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa MZ Agnieszką Tuderek-Kuletą. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie reprezentowała I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger. Towarzyszyła jej dyrektor Wydziału Zdrowia Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Joanna Bogacz.

Podczas spotkania przekazano informację o zapewnieniu finansowania zadań dyspozytorni medycznych na 2025 rok. Podkreślona została także rola dyspozytorni medycznych w systemie powiadamiania ratunkowego i funkcjonowania ratownictwa medycznego. To bez wątpienia kluczowy element pomocy dla osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Wśród poruszonych tematów były także kwestie dotyczące zapewnienia obsady lekarskiej w specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego.

–  Aktualnie w województwie małopolskim, od 1 maja 2024 r. funkcjonuje 139 ZRM-ów, w tym 21 ZRM „S” i 118 ZRM „P” – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Dodatkowo zaprezentowano założenia do projektu zmiany ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, który to projekt jest aktualnie w procesie uzgodnień.


20240514_Narada_MZ
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj