Narada premiera Donalda Tuska z wojewodami
2024-06-11

W siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku pod przewodnictwem prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska odbyła się dziś narada z wojewodami. W spotkaniu uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
 

Obecni byli: minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak wraz z sekretarzem stanu w MSWiA Tomaszem Szymańskim, minister – członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec oraz przedstawiciele służb podległych MSWiA – Policji i Straży Granicznej.

- Nieprzypadkowo spotykamy się dzisiaj w Białymstoku. Białystok stał się miejscem symbolicznym. Mówimy tu nie tylko o nielegalnej imigracji, ale także o innych napięciach i zagrożeniach, które wynikają z agresywnej polityki naszych wschodnich sąsiadów - Białorusi i Rosji. Dzisiaj bycie wojewodą znaczy zupełnie coś innego niż kilka lat temu. Musicie być gotowi do bardzo wytężonej pracy w zakresie bezpieczeństwa. Dzisiaj nie może być innego priorytetu ani dla władzy centralnej, ani dla UE, ani dla władzy lokalnych samorządów, niż szeroko pojęte bezpieczeństwo – mówił premier Donald Tusk.


Więcej: https://www.gov.pl/web/premier/premier-wojewodowie-musza-byc-gotowi-na-sytuacje-kryzysowe


Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, MSWiA

narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok narada_Bialystok 20240611_narada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj