Na co dzień tworzą wyjątkową społeczność Szkoły w Chmurze. Zdobywanie wiedzy łączą z rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań. Podczas 34. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowali spotkanie z wojewodą małopolskim dr. inż. Krzysztofem Janem Klęczarem. Dzisiaj gościli w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
– To przywilej móc podjąć dzisiaj Państwa w moim gabinecie. Mam przyjemność pokazać, jak wygląda praca wojewody „od kuchni”. Wspólnie zajrzymy także w różne zakamarki Urzędu. Nim to jednak nastąpi, chciałbym podziękować za wylicytowanie mojej aukcji i wkład w zbieranie środków na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego najmłodszych pacjentów, czyli tegoroczny cel WOŚP – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Podczas tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było wylicytować m.in. #kawęzKlęczarem. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się właśnie od rozmowy przy kawie w gabinecie wojewody.
Wojewoda przybliżył zakres obowiązków, jakie na nim spoczywają. Rozmawiano także o tym, jak wygląda typowy dzień pracy przedstawiciela rządu w województwie.
Następnie wojewoda zaprosił gości do zwiedzenia Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Nasi goście poznali między innymi kulisy pracy operatorów numerów alarmowych, a także zapoznali się z różnymi aspektami Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Pracownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW pokazał, co powinno znaleźć się w plecaku ewakuacyjnym i wytłumaczył, dlaczego każdy powinien go posiadać.
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył także gościom voucher na Galę Finałową IX edycji Konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej!”. Wydarzenie odbędzie się w listopadzie, a koncert laureatów konkursu będzie miał miejsce 125 metrów pod ziemią – w Kopalni Soli „Wieliczka”.
– Mam nadzieję, że wizyta w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie była okazją do bliższego poznania administracji publicznej. Jestem przekonany, że dobre wrażenia pozostaną jako miłe wspomnienie, a dla uczniów będą inspiracją do poznawania świata przez doświadczenie takie, jak to dzisiejsze – podsumowuje wojewoda.