Uczymy obywatelskości. Kolejna lekcja obywatelska w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie
2026-06-03

Już niedługo rozpoczną się wakacje, a w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie dobiega końca kolejny sezon lekcji obywatelskich. Dzisiaj w takim spotkaniu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 141 im. ks. Jana Twardowskiego w Krakowie. Spotkała się z nimi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, która przedstawiła uczniom funkcjonowanie administracji publicznej. 

Ostatni miesiąc zajęć szkolnych właśnie się rozpoczął, a wraz z nim w głowach najmłodszych upragniony czas wakacji. Powoli dobiega końca także drugi sezon lekcji obywatelskich – czasu nauki obywatelskości oraz budowania świadomości jak funkcjonuje państwo, poznania praw obywatelskich, a także różnic między samorządem a administracją publiczną. Dziękuję uczestnikom za obecność i zainteresowanie. Mam nadzieję, że te lekcje zaowocują w przyszłości – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Podczas wizyty młodzież miała także możliwość zwiedzenia gabinetów wojewody Krzysztofa Jana Klęczara oraz wicewojewody Elżbiety Achinger. Uczniowie odwiedzili również Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


20260603_lekcja_obywatelska 20260603_lekcja_obywatelska 20260603_lekcja_obywatelska 20260603_lekcja_obywatelska 20260603_lekcja_obywatelska 20260603_lekcja_obywatelska
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj