ODZNACZENIA DLA KRAKOWSKICH ARTYSTÓW
2011-03-04
Krakowscy artyści zostali uhonorowani odznaczeniami przyznawanymi przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Aktorzy Tadeusz Huk oraz Leszek Piskorz otrzymali Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, natomiast Elżbieta Gawor, pedagog oraz dyrygent chóru młodzieżowego została wyróżniona medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Odznaczenia te otrzymali Tadeusz Huk i Leszek Piskorz – aktorzy krakowskiego Teatru Starego, którzy w październiku 2010 roku obchodzili czterdziestolecie pracy artystycznej.

Tadeusz Huk, aktor filmowy i teatralny. W jego dorobku artystycznym znalazło się blisko sto ról filmowych, teatralnych, telewizyjnych i kabaretowych. Laureat wielu nagród m.in. na festiwalu Kaliskie Spotkania Teatralne i Opolskie Konfrontacje Teatralne.

Leszek Piskorz, aktor, reżyser i pedagog, od wielu lat związany jest z krakowskim Teatrem Starym, w którym zagrał ok. 70 ról. W jego dorobku artystycznym nie zabrakło również występów w teatrze telewizji, serialach i filmach oraz osiągnięć reżyserskich. Leszek Piskorz prowadzi również działalność pedagogiczną – jako wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz szkoły teatralnej przy Uniwersytecie Wisconsin of Milwaukee w Stanach Zjednoczonych.

Elżbieta Gawor, otrzymała Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” - wyróżnienie przyznawane osobom mającym wybitne osiągnięcia w tworzeniu i ochronie kultury. Elżbieta Gawor jest nauczycielem muzyki, plastyki i religii w Szkole Podstawowej w Podstolicach oraz założycielką i dyrygentką chóru dziewczęcego „Ziarenko”.

Spotkanie odbyło się 4 marca (piątek) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
gloria artis kracik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj