500 TYS. ZŁ NA BUDOWĘ ŚWIETLICY W KOSZARACH
2011-04-29
500 tys. zł otrzyma Caritas Diecezji Tarnowskiej na budowę świetlicy integracyjnej we wsi Koszary koło Limanowej. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski podpisał umowę na przekazanie środków Caritas.

Budowa świetlicy i ogniska przedszkolnego w Koszarach to projekt, który ma służyć integracji społeczności romskiej z mieszkańcami Koszar. W placówce, prowadzonej i zarządzanej przez Caritas, odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży, swoje miejsce znajdą tam też logopeda i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Korzystanie ze świetlicy będzie bezpłatne.

W roku ubiegłym na pierwszy etap inwestycji Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymała 200 tys. zł. W tym roku na budowę świetlicy przeznaczono 500 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Programu na rzecz społeczności romskiej prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Budowa ma się zakończyć w tym roku.

Na Program na rzecz społeczności romskiej w Małopolsce przeznaczono w tym roku ponad 3,2 mln zł. Z tych pieniędzy będą finansowane inicjatywy pomagające w integracji Romów, m. in. szkolenia asystentów romskich i nauczycieli wspomagających, warsztaty edukacyjne, obozy letnie dla dzieci i młodzieży, inicjatywy artystyczne, działalność świetlic i ośrodków terapeutycznych.
świetlica romowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj