MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
2013-02-25
Jerzy Miller, wojewoda małopolski podpisał z gminą Drwinia porozumienie dotyczące finansowania z budżetu państwa, dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu samorządu projektu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”.

Projekt ten jest ujęty na Liście Projektów Indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 realizowanego na terenie Województwa Małopolskiego w ramach Działania 8.1 „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”, Priorytet VIII „Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Celem projektu jest wybudowanie Miasteczka Ruchu Drogowego, które powinno umożliwić prowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych, wzmacniających system edukacji szkolnej w zakresie problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Miasteczko powstanie w Mikluszowicach w gminie Drwinia do końca tego roku.

Wartość dofinansowania projektu wyniesie 580 000,00 zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% z budżetu państwa.

Miasteczko Ruchu Drogowego jest przedsięwzięciem, które ma na celu wprowadzenie dzieci oraz młodzieży szkolnej w podstawy bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Ma zapewnić użytkownikom nabycie nawyków niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drogach. Drugim celem budowy miasteczka powinno być zapewnienie możliwości należytego szkolenia oraz przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.
ścieżka rowerowa bulwary kraków wawel
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj