WIZYTA ANNY KOMOROWSKIEJ W MAŁOPOLSCE
2015-03-16
W dniach 12-13 marca Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, odwiedziła województwo małopolskie. Podczas wizyty Pierwszej Damie towarzyszyli m.in. Jerzy Miller, wojewoda małopolski, oraz Wojciech Szczepanik, wicewojewoda małopolski.

Pierwszego dnia Anna Komorowska gościła w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie spotkała się z rektorem uczelni prof. Stanisławem Tabiszem oraz laureatami Konkursu Rzeźbiarskiego XAWERY Dunikowski XX/XXI. Małżonka Prezydenta RP obejrzała również wystawę dzieł młodych artystów z krakowskiej ASP oraz ekspozycję „W przestrzeni smoka. Sztuka chińska w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie”.

Po południu Anna Komorowska udała się do pobliskiego Gdowa, aby spotkać się z Kołem Gospodyń Wiejskich. Spotkanie to było okazją do rozmowy m.in. o roli kobiet w podtrzymywaniu tradycji regionalnych.

Wieczorem Małżonka Prezydenta RP wzięła udział w obchodach 60. urodzin Janiny Ochojskiej. Podczas uroczystości Jan Lityński, doradca Prezydenta RP, odczytał list gratulacyjny, który do zasłużonej Jubilatki skierował Bronisław Komorowski.

Drugiego dnia Anna Komorowska zwiedzała krakowski Kazimierz oraz Kamienicę Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego.

Ostatnim punktem wizyty były odwiedziny „Farmy Życia” w Więckowicach – ośrodka, który od 10 lat zajmuje się terapią i aktywizacją zawodową młodzieży i dorosłych z autyzmem. Pierwsza Dama wyraziła swe uznania za konsekwencję, z jaką Centrum działa na rzecz integracji społecznej. Anna Komorowska włączyła się również w akcję wykonania symbolicznych niebieskich kwiatów na przypadający 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu.
Wizyta na Farmie Zycia 3Wizyta na Farmie Zycia 2Wizyta na Farmie Zycia 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj