Minister Cyfryzacji o telefonii komórkowej podczas ŚDM
2016-01-14
14 stycznia wojewoda małopolski Józef Pilch spotkał się z przedstawicielami telefonii komórkowych w celu omówienia działań usprawniających komunikację w czasie Światowych Dni Młodzieży.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy wojewody Pilcha uczestniczyła minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz przedstawiciele głównych operatorów telefonii komórkowych w Polsce.

Wojewoda podkreślił znaczenie sprawnej łączności oraz dostępu do internetu dla pielgrzymów, którzy przybędą do Małopolski z całego świata. Zaznaczył, że kluczowe rozstrzygnięcia zostaną zawarte w przygotowywanej specustawie. Uczestnicząca w spotkaniu minister Anna Streżyńska, odnosząc się również do przygotowywanego aktu prawnego, stwierdziła, że specustawa jest dedykowana nie tylko ŚDM, ale także innym wydarzeniom społecznym i kulturalnym.

Przedstawiciele telefonii komórkowej wyrazili chęć rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie województwa małopolskiego. Wśród rozważanych wariantów brana jest pod uwagę możliwość instalacji stacji mobilnych na Polu Miłosierdzia i na Błoniach.

Więcej zdjęć
SDM telekomunikacja 1SDM telekomunikacja 2SDM telekomunikacja 3SDM telekomunikacja 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj