Brawurowy sukces biało-czerwonych
2016-01-19
Po pierwsze (i najważniejsze), jesteśmy w drugiej fazie turnieju. Po drugie, wygraliśmy z Francją – faworytem nie tylko meczu, ale także całych Mistrzostw. Po trzecie, to było piękne zwycięstwo! Wczorajszy mecz polskich szczypiornistów kibice będą wspominać jeszcze bardzo długo.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:25 i dało Polakom awans do kolejnej części Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W pełni zasłużoną nagrodę dla najlepszego gracza otrzymał bramkarz Sławomir Szmal. Pierwsze miejsce w grupie i komplet zwycięstw to sukces całej drużyny. Po meczu w Tauron Arenie rozległo się gromkie: „Dziękujemy!”, a kibice opuszczali trybuny zachwyceni.

Wśród nich byli m.in. minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister sportu Witold Bańka oraz wojewoda małopolski Józef Pilch. „Oby tak dalej! Trzymam kciuki” – powiedział wojewoda po meczu.

Kolejne emocje w sobotę – tym razem biało-czerwoni zmierzą się z Norwegią.

Więcej zdjęć
Brawurowy sukces biało-czerwonych IBrawurowy sukces biało-czerwonych IIBrawurowy sukces biało-czerwonych IIIBrawurowy sukces biało-czerwonych IV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj