Wizyta delegacji z Liège
2017-02-09
W tym tygodniu w Krakowie przebywała delegacja z prowincji Liège. W wielu spotkaniach i wizytach towarzyszyli im wojewoda małopolski Józef Pilch, wicewojewodowie Józef Gawron i Piotr Ćwik oraz dyrektorzy i pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wiceprezes ds. stosunków zagranicznych Katty Firquet oraz gubernator prowincji Liège Hervé Jamar wyrazili zainteresowanie nie tylko zwiedzaniem Starego Miasta w Krakowie, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Muzeum Auschwitz-Birkenau, ale także zobaczeniem dużych małopolskich przedsiębiorstw, na przykład Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A.

Goście spotkali się również z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i przedstawicielami uczelni krakowskich oraz zwiedzili Krakowski Park Technologiczny i Nową Hutę.

Delegacja z Liège poznała także pracę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Rozmawiano o małopolskich inwestycjach, a także o zapewnieniu bezpieczeństwa.

- Nie ulega wątpliwości, że Małopolska i Liege mają sobie wiele do zaoferowania. Sądzę, że jest to nie tylko nasze wspólne życzenie, ale także nasz wspólny plan na najbliższą przyszłość: pogłębiać współpracę zarówno kulturalno-naukową, jak i gospodarczą oraz dzielić się doświadczeniami i wiedzą. Europa potrzebuje takiego konstruktywnego partnerstwa regionów! - podsumował wizytę Józef Pilch.

Więcej zdjęć
Liegekolacja9Liege0602-1Liege0602-3LiegeKPT8LiegeKPT6LiegeKPT4LiegeKPT3LiegeMUW2LiegeMUW3LiegeMUW4LiegeMUW9LiegeMUW12Liegekolacja1Liegekolacja4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj