Hymn Polski śpiewajmy z szacunkiem
2017-06-23
Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ukazała się najnowsza publikacja dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski”. Mówi ona o tym, jak mazurka Dąbrowskiego śpiewać z serca, z szacunkiem i bez błędów.

Wydawnictwo zawiera informacje, które pozwolą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. Autorami publikacji są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego muzeum. Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny na stronie www.mswia.pl (podobnie jak publikacja pt. „Biało-Czerwona”).

- Śpiewając słowa „Jeszcze Polska nie zginęła” mamy powody do dumy. Pamiętamy o naszych bohaterskich przodkach, manifestujemy jedność i przywiązanie do tradycji, wierzymy w przyszłość następnych pokoleń Polaków, wyrażamy nasze uczucia. W chwilach wzruszenia, tuż przed sportową walką, albo gdy Polacy zdobywają najwyższe miejsca na podium, śpiewamy tak, by Hymn Polski usłyszał cały świat – mówi minister Mariusz Błaszczak.
20160503 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj