O Muzeum generała Andersa, zabezpieczeniu medycznym i Zbiorniku Dobczyckim
2017-08-16
Podczas radiowego spotkania Wicewojewoda Józef Gawron potwierdził, że w okresie powakacyjnym planowane jest spotkanie w sprawie możliwości utworzenia w Krakowie muzeum poświęconego generałowi Władysławowi Andersowi.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące decyzji co do składu karetek w Krzeszowicach i w Krakowie Wicewojewoda wyjaśnił, na czym polegają zmiany dotyczące ilości funkcjonujących karetek S- specjalistycznych, z lekarzem w zespole, oraz P - podstawowych, bez lekarza, z ratownikami. „Jeśli chodzi o Rynek Podgórski (zamiana karetki typu S na P), mamy pozytywną opinię z Krakowa i województwa. Taki wniosek wojewoda podpisał. Zostało to kierowane do ministra zdrowia. Jak minister to podpisze to będzie zmiana. Zmiana zespołu „S” na „P” w Krzeszowicach została wstrzymana. Opinia starosty była negatywna. Przy takiej opinii wojewoda zatrzymał decyzję - konkludował wicewojewoda.

Okres wakacyjny prowokuje do zadania pytania na temat planów rozszerzenia funkcji Zbiornika Dobczyckiego o jego rekreacyjne użytkowanie. Niezbędne w tym celu jest podjęcie starań dotyczących zmiany Rozporządzenia Dyrektora RZGW w Krakowie w sprawie ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wody powierzchniowej ze Zbiornika Dobczyckiego. Należy zaznaczyć, że jedną z funkcji zbiornika jest zapewnianie wody pitnej dla blisko miliona mieszkańców Krakowa oraz gmin sąsiednich. Strefę ochronną, na wniosek i koszt właściciela ujęcia wody (w tym przypadku MPWiK S.A. w Krakowie), ustanawia w drodze aktu prawa miejscowego Dyrektor RZGW.
radiokrak-wicewojew Gawron
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj