Otwarcie Wytwórni Poliamidów II na terenie Grupy Azoty w Tarnowie
2017-09-25
- Dzisiaj mam satysfakcję, że mogę mówić o ambitnym rozwoju gospodarczym tutaj, na ziemi tarnowskiej, w Małopolsce. Bo i dla Tarnowa, i dla Małopolski jest to ważny i wielki dzień. Ale jest to wielki dzień dla polskiej gospodarki – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia nowej Wytwórni Poliamidów na terenie Grupy Azoty w Tarnowie. W wydarzeniu uczestniczył również wicewojewoda Józef Gawron.

Jak podkreśliła Beata Szydło, dla polskiego rządu rozwój gospodarczy jest priorytetem, gdyż to od niego zależy przyszłość młodych pokoleń Polaków.

- Chcemy, żeby nasze ambitne cele gospodarcze przyczyniały się do tego, by każda Polska rodzina miała perspektywę lepszego życia. Taki jest nasz cel i tak to zrealizowaliśmy w planie odpowiedzialnego rozwoju i to się sprawdza – zaznaczyła szefowa rządu.

Poliamid jest obecnie jednym z najważniejszych tworzyw konstrukcyjnych używanych w wielu branżach, m.in. motoryzacji, przemyśle lotniczym, elektronicznym i elektrotechnicznym, a także odzieżowym czy medycynie. Uruchomienie wytwórni zagwarantuje nowe miejsca pracy i konsekwentny rozwój zakładu oraz zapewni mu konkurencyjność na rynkach międzynarodowych.

fot. P. Tracz / KPRM
AZOTY_wytwórnia poliamidów IAZOTY_wytwórnia poliamidów IIAZOTY_wytwórnia poliamidów IIIAZOTY_wytwórnia poliamidów IV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj