Małopolskie gminy pierwszymi beneficjentami Pakietu dla Miast Średnich
2018-01-11
Limanowa i Nowy Sącz jako pierwsze w Polsce podpisały umowy w ramach Pakietu dla Miast Średnich. 11 stycznia 2018 PFR Fundusz Inwestycji Samorządowych podpisał z samorządami dwie umowy na realizację inwestycji wartych ponad 50 mln zł.

Fundusz PFR dokona inwestycji w spółkę Sądeckie Wodociągi oraz w rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Limanowej, stając się udziałowcem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

W spotkaniu, które odbyło się w Warszawie, uczestniczyli m.in. Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, w tym z Nowego Sącza i Limanowej.

Jestem przekonany, że nasza oferta przyczyni się do znacznego zwiększenia dynamiki inwestycji polskich samorządów, w szczególności w obszarze infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, systemów ciepłownictwa oraz rewitalizacji – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Celem PFR jest dostarczenie kapitału na rozwój samorządów. W ramach naboru do Funduszu zgłosiło się 150 samorządów, które poszukują środków głównie na inwestycje w infrastrukturę drogowo-transportową oraz w obszarze kubatury.

Źródło: materiały PFR
20180111 pakiet dla miast srednich 120180111 pakiet dla miast srednich 220180111 pakiet dla miast srednich 320180111 pakiet dla miast srednich 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj