Kolędujmy z Aniołami
2018-01-23
W siedzibie Radia Kraków odbył się koncert kolęd i pastorałek pt. „Kolędujmy z Aniołami” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Gościem wydarzenia był wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Ten koncert to okazja do wspólnego świętowania okresu bożonarodzeniowego. Jest to szczególna inicjatywa, gdyż kolędy pomagają nam wszystkim, ale przede wszystkim dzieciom, przeżywać Boże Narodzenie. Dzisiejszy koncert to także niezwykle ważna forma umacniania integracji. Dziękuję wszystkim organizatorom oraz artystom – powiedział wojewoda.

Koncert był wspólną inicjatywą Radia Kraków oraz Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kolędy śpiewały dzieci, którym na scenie towarzyszył zespół instrumentalny złożony z nauczycieli prowadzących zajęcia w szkole muzycznej Ośrodka. Zaprezentowany program „Oto ja posyłam Anioła przed tobą, aby Cię strzegł” był poświęcony aniołom i ich udziałowi w historii zbawienia człowieka. Koncertowi towarzyszyła wystawa obrazów Stanisława Kmiecika, który maluje obrazy stopami.
20180123 kolędy 120180123 kolędy 220180123 kolędy 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj