Odznaczenia państwowe dla matek zasłużonych w wychowaniu dzieci
2018-02-14
W Pałacu Prezydenckim odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość. Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą gościli rodziny wielodzietne. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci.

W spotkaniu uczestniczył również wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Jedna z uhonorowanych rodzin pochodzi z Małopolski i wychowuje 16-cioro dzieci! Ich Mama, pani Grażyna, otrzymała z rąk prezydenta Złoty Krzyż Zasługi.

- Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci, dbają o dom, które troszczą się o to, aby tradycja była przechowywana, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie; dzięki którym Polska przetrwała 123 lata zaborów – mówił Andrzej Duda.

- Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! Ale jestem niezwykle wzruszony, że mogłem Dostojnym Paniom te odznaczenia wręczyć. I że mogę wypowiedzieć słowa podziękowania dla Was za to, że jesteście, że zawsze byłyście i za to, że dzięki Wam Polska trwa i będzie trwała – podkreślił prezydent.

Zdjęcia: 1-5 Grzegorz Jakubowski/KPRP, 6-9 MUW
odznaczenia 1odznaczenia 2odznaczenia 3odznaczenia 4odznaczenia 5matki 1matki 2matki 3matki 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj