2024-10-08
Sprostowanie omyłki pisarskiej w rozporządzeniu porządkowym Wojewody Małopolskiego z 4 października 2024 r.

W rozporządzeniu porządkowym Wojewody Małopolskiego z 4 października 2024 r. w sprawie wprowadzenia zakazu przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych na terenie miasta Wieliczka i miasta Krakowa (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2024 r. poz. 6229 - https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=16525 ) nastąpiła oczywista omyłka pisarska w nazwie ulicy w Wieliczce – w § 1 pkt 1 tiret drugie omyłkowo wskazano, że zakazami objęta jest ulica Kleśnieńska, podczas gdy poprawna nazwa tej ulicy winna być ulica Klaśnieńska.

2024-10-04
Grafika przedstawia napis OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO na białym tle.

OBWIESZCZENIE
WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

z dnia 4 października 2024 r.

Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1461), podaje się do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe Wojewody Małopolskiego z dnia 4 października 2024 r. w sprawie wprowadzenia zakazu przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych na terenie miasta Wieliczka i miasta Krakowa.

Dniem ogłoszenia niżej wymienionego rozporządzenia porządkowego jest dzień 4 października 2024 r.

2024-10-08
Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Na zdjęciu przed podwyższeniem stoi sześć osób w ciemnych togach, każda z nich ma przypięte odznaczenie a w rękach trzyma czerwone pudełeczko. Po prawej stronie na końcu stoi wojewoda Krzysztof Jan Klęczar. Z tyłu za stołem stoją cztery osoby z Prezydium. Na ścianie w tle wyświetlana jest biała grafika.

Inauguracja nowego roku akademickiego 2024/2025 dla społeczności związanej z uczelnią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie była wyjątkowa. Od tego roku szkoła została podniesiona do rangi uniwersytetu i od 1 września 2024 funkcjonuje jako Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. W uroczystej inauguracji udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który wręczył odznaczenia państwowe oraz resortowe.

–  Świat nauki to bezustanne mierzenie się z wyzwaniami. Podejmowane badania, które owocują odkryciami w wielu dziedzinach naszego życia, pozwalają z odwagą stawiać im czoła. Otaczająca nas rzeczywistość jest niezwykle złożona i podlega ciągłym zmianom. To rodzi wątpliwości i generuje kluczowe pytania, na które z pasją i oddaniem poszukują Państwo właściwej odpowiedzi. Misją każdej uczelni jest rozwijanie wiedzy i jej upowszechnianie – zarówno w aspekcie rzetelnej działalności naukowej i efektywnego kształcenia studentów, jak i praktycznego wykorzystania wypracowanych osiągnięć. Naszym szczególnym zadaniem jest natomiast zapewnienie jak najlepszych warunków do realizacji tego odpowiedzialnego i ważnego społecznie zadania – przekazuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

2024-10-08
Szkolenie dla koordynatorów powiatowych ds. zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy. Na zdjęciu wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz uczestnicy spotkania

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie trwa szkolenie dla koordynatorów powiatowych ds. zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy. W spotkaniu udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

W szkoleniu uczestniczą pełnomocniczka wojewody małopolskiego ds. kontaktu z organizacjami pozarządowymi w zakresie wsparcia uchodźców z Ukrainy Paulina Dziób, szefowa Biura Regionalnego Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Krakowie Astrid Castelein oraz szefowa Biura Regionalnego Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Krakowie Magdalena Kuśka. Prowadzone jest ono przez przedstawicieli IOM oraz UNHCR.

2024-10-08
Inauguracja kampanii Dzieciństwo bez Przemocy. Grafika z logiem

Liczby brzmią dramatycznie. 79% dzieci i nastolatków przynajmniej raz w swoim życiu doświadczyło przemocy. 26% nastolatków zostało wykorzystanych seksualnie bez kontaktu fizycznego, 8% – z kontaktem fizycznym. 32% dzieci doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej*. Naprzeciw tym statystykom wychodzi ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez Przemocy” organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Inauguracja akcji odbyła się dziś w Sejmie RP.

Jej głównym partnerem jest rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak. Honorowy patronat nad kampanią objęli marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia, marszałek Senatu RP Małgorzata Kidawa-Błońska oraz ministra ds. równości Katarzyna Kotula. Partnerem kampanii jest wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

2024-10-08
Zdjęcie grupowe przedstawiające wszystkie odznaczone osoby wraz z wicewojewodą. Wszyscy stoją w rzędzie, trzymając czerwone róże, które symbolizują uroczystość i zasługi wyróżnionych.

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni powstał 1 września 1999 roku. Dzisiaj w uroczystych obchodach jubileuszu 25-lecia utworzenia placówki udział wzięła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, która wręczyła odznaczenia państwowe.

- Ćwierć wieku działalności na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców to wspaniały jubileusz, którego serdecznie gratuluję. Jest to także okazja do czynienia podsumowań i kreślenia planów na kolejne lata. Przy tej okazji dziękuję za Państwa pracę na rzecz drugiego człowieka. Wyrazem podziękowań niech będą wręczone dziś odznaczenia. Życzę Państwu niesłabnącej motywacji do pracy - mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

2024-10-08
Zdjęcie z pierwszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Na zdjęciu kilka osób - członków Rady przy stole. U szczytu stołu wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar powołał nowych członków Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Przekazanie aktów powołania odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Wśród członków Rady znaleźli się: Edward Nowak, Bogusław Sonik, Tadeusz Syryjczyk, Zygmunt Łenyk, Zdzisław Jurkowski, Przemysław Migała, Krzysztof Szwiec, Krystyna Ryczaj-Marchewczyk, Wiktor Wszołek.

- Kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Polski jest ważnym elementem naszej tożsamości narodowej. Jest nią także troska o tych, którzy często w niesprzyjających okolicznościach stali na straży wartości demokratycznych. Pragnę zapewnić o swojej otwartości i pełnej gotowości do współpracy w ramach projektów, które będą Państwo realizować – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

wstecz    do góry     drukuj