logo

Szkolenie adaptacyjne - Nowy Sącz


W sobotę 15 grudnia w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyło się bezpłatne szkolenie prowadzone w ramach kursów adaptacyjnych

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach programu „Małopolska przyjazna cudzoziemcom – wsparcie w integracji i adaptacji obywateli państw trzecich”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Szkolenie przeprowadzone zostało przez szkołę Accent School of Polish w języku ukraińskim i przybliżyło uczestnikom tematykę związaną z legalizacją pobytu w Polsce, aktywizacją zawodową, życiem codziennym oraz polską kulturą, świętami i obyczajami a także z adaptacją cudzoziemców do nowych warunków. Uczestnicy spotkania poznali się i nawiązali też ze sobą kontakt, dzięki któremu będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz służyć sobie wzajemnie pomocą. Ponadto, część uczestników zapisała się na bezpłatne kursy języka polskiego prowadzone w ramach programu.

Podczas spotkania przekazano uczestnikom szkolenia informację o rozpoczęciu działalności przez Punkt Informacyjno-Doradczy dla obywateli państw trzecich w Nowym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej 52, pok. 28-29 (delegatura Urzędu) . Punkt utworzony został w celu zapewnienia cudzoziemcom przebywającym na terenie województwa małopolskiego kompleksowego doradztwa, pomocy i informacji (w tym pomocy prawnej i psychologicznej).

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach:
poniedziałki 10.00-18.00, wtorek-piątek 7.30-15.30.