Koreańczycy w Małopolsce
2019-02-18

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:


Interesuje mnie też na jakiego typu pracę te pozwolenia były wydawane oraz ilu obywateli Korei Północnej jest zameldowanych na terenie Małopolski.
Interesują mnie statystyki dotyczące pozwoleń na pracę wydanych obywatelom Korei Północnej począwszy od 2013 roku. Z naszych informacji wynika, że jest to dokładnie 189 osób. Przy czym od 2014 roku liczba wydawanych pozwoleń obywatelom tego państwa stale malała.


Oto nasza odpowiedź:

Aktualne dane podajemy w poniższej tabeli.

Nie są one równoznaczne z liczbą Koreańczyków – jeden cudzoziemiec mógł mieć kilka zezwoleń. Te zezwolenia pozwalają pracować z ważną wizą, o którą przed przyjazdem aplikuje  cudzoziemiec w Polskim konsulacie (w Korei Północnej jest polska placówka).

Zezwolenie na pracę typu D (o którym mowa w przypadku obywateli Korei Północnej) udzielane jest na wnioskowany czas delegowania cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu realizacji usługi, maksymalnie na okres 3 lat. We wskazanym okresie niemal wszystkie zezwolenia na pracę wydane dla obywateli Korei Północnej dotyczyły pracy w budownictwie, w większości w zawodach: murarz, zbrojarz, cieśla.  

Nie ma aktualnie ważnych zezwoleń dla Koreańczyków ani spraw w toku.20190214 informacja20190218 Koreańczycy z pozwoleniem pracy w Małopolsce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj