2018-09-26
Umowa na S7 Widoma - Kraków podpisana
- To bardzo ważny moment dla wszystkich mieszkańców Krakowa, Małopolski, ale i wszystkich kierowców, którzy teraz zmuszeni są tracić czas na trasie wylotowej z Krakowa w kierunku północnym. Podpisujemy umowę na budowę ekspresowego przedłużenia Trasy Nowohuckiej, które będzie stanowiło wygodną alternatywę dla ruchu tranzytowego i pozwoli na zmniejszenie uciążliwości ruchu aglomeracyjnego - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

26 września 2018 r. małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma (bez węzła) do Krakowa (z włączeniem drogi do węzła Kraków Nowa Huta). Inwestycja o długości ok. 18,3 km powstanie w ramach budowy trasy S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Krakowa. Wykonawca - firma Salini Impregilo S.p.A. - zrealizuje zadanie za 1,07 mld zł w ciągu 34 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Trasa zostanie objęta 10-letnią gwarancją jakości.
2018-09-26
Początki nie takie trudne… czyli o Intro Days na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
W dniach 25-29 września największa małopolska uczelnia przygotowała cykl spotkań wprowadzających w ramach Intro Days. Wydarzenie skierowane jest do nowo przybyłych studentów zagranicznych.

Oprócz różnego rodzaju zajęć, spotkań z przedstawicielami społeczności akademickiej oraz warsztatów przygotowywanych przez środowisko akademickie, zorganizowano także spotkania z organizacjami oraz instytucjami pozauniwersyteckimi. Wszystko po to, aby umożliwić zagranicznym studentom poznanie codziennego życia w Krakowie, w tym także zagadnień związanych z legalizowaniem pobytu w naszym kraju.
2018-09-26
Przed jesienną kolejką w Ekstraklasie
W związku ze zbliżającym się sezonem jesiennym w ekstraklasie, z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, zwołano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a także osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo klubów MKS Cracovia SSA i Wisły Kraków S.A.
2018-09-26
PAIH EXPO – Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą
Polska Agencja Inwestycji Handlu S.A. serdecznie zaprasza na Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą. 25 października 2018 r. na PGE Narodowy w Warszawie, w 12 pawilonach tematycznych, odbędą się warsztaty dla przedsiębiorców dotyczące rynków zagranicznych.

W pawilonach, z których każdy reprezentuje 4-5 krajów, przygotowano prezentacje modeli ekspansji na dany rynek z wyszczególnieniem 3 najbardziej perspektywistycznych dla niego branży. W pawilonie inwestycyjnym będzie można wziąć udział w dyskusjach panelowych, których zagadnienia dotyczyć będą między innymi innowacji oraz instrumentów ich wsparcia.

Wieczorem natomiast w Biznes Klubie na PGE Narodowym przygotowano spotkanie networkingowe – PAIH EXPO Night.

Rejestracja on line
2018-09-24
Ćwiczenie „MUZEUM 2018”
W Muzeum Ratusz – Galerii Sztuki Dawnej w Tarnowie odbyło się wojewódzkie, wieloszczeblowe ćwiczenie epizodyczne obrony cywilnej „Muzeum 2018”. Ćwiczenie to polegało na przeprowadzeniu ewakuacji z Muzeum, gdzie doszło do pożaru. Organizatorem ćwiczenia był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa.

Dlaczego ćwiczenia są tak ważne?

Chodziło zarówno o właściwe planowanie, przygotowanie, jak i faktyczną ewakuację zabytków oraz ich zabezpieczenie w przypadku sytuacji kryzysowej. To właśnie pożary, powodujące wymierne i bezpowrotne straty ekonomiczne, kulturowe oraz historyczne, są jednym z najpoważniejszych zagrożeń obiektów muzealnych.
2018-09-24
Wsparcie finansowe dla województwa małopolskiego
Ministerstwo Zdrowia przekaże ok. 22,4 mln złotych na dofinansowanie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, na stypendia dla pielęgniarek oraz na kształcenie podyplomowe lekarzy z wykorzystaniem technik symulacji medycznej w województwie małopolskim. Dzisiaj w Krakowie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała umowy z beneficjentami.


Doposażenie oddziałów ratunkowych

Umowy dotyczące SOR zostały dzisiaj podpisane z podmiotami:

•Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu
•Szpitalem św. Anny w Miechowie
•Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie
•Szpitalem Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach
•Zespołem Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.
2018-09-23
Piknik, jakiego jeszcze nie było!
Na krakowskim Rynku Głównym czas cofnął się dziś o sto lat. Wróciliśmy do roku 1918, poczuliśmy wyjątkową atmosferę tamtych lat, gdy Polska narodziła się na nowo… Zobaczyliśmy ludzi, którzy otwierali drzwi II Rzeczypospolitej… Z frontów wrócili żołnierzy, radośnie witani przez bliskich i mieszkańców…

Widowisko historyczne, pokaz mody wojskowej, przegląd zabawek i przedmiotów sprzed wieku, wyjątkowa rzeźba z soli, konkursy historyczne i koncerty… – to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących piknikowi #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA. Dziś w Krakowie znów był rok 1918! Znów radośnie mówiliśmy: oto jesteśmy, oto jest Polska! Dumni z naszego kraju i cieszący się wolnością!

wstecz    do góry     drukuj