KARTA DUŻEJ RODZINY MA NOWYCH PARTNERÓW
2014-08-22
22 sierpnia 2014 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie odbyło się podpisanie umów z nowymi partnerami Karty Dużej Rodziny, w którym uczestniczyli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wojciech Kozak Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. Stolica Małopolski jest jednym z pierwszy miast, które wspiera inicjatywę "Karty Dużej Rodziny 3+".

Przedstawiciele najwyższych władz rządowych i samorządowych wspólnie przyznali, że dzieci są naszą inwestycją, dzięki której możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Podczas uroczystości do grona partnerów, nazwanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Rodziną Karty Dużej Rodziny”, dołączyło wiele małopolskich firm oraz instytucji publicznych, które przygotowały specjalne zniżki, dzięki którym rodziny wielodzietne mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Przystępując do programu partnerzy zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Więcej zdjęć
KDRPodpisanie karty duzej rodziny 01Podpisanie karty duzej rodziny 02
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj