WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA
2015-05-15
W piątek, 15 maja w Krakowie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości połączone były z oddaniem do użytku wyremontowanej strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie. Udział w obchodach wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i korporacyjne strażakom i Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, pracownikom i współpracownikom jednostek ochrony przeciwpożarowej. Funkcjonariusze PSP otrzymali także awanse na wyższe stopnie służbowe.

Ważnym elementem tegorocznych obchodów było przekazanie przedwojennego sztandaru Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Ogniowej z Drohobycza spadkobiercom tradycji Stowarzyszenia. Sztandar w 1939 roku został uratowany przed zniszczeniem i wywieziony do Austrii. W 2006 roku wydobyto go z ukrycia i dzięki staraniom osób prywatnych oraz władz Innsbrucka przekazano Prezydentowi Miasta Krakowa a ten z kolei przekazał go Komendantowi Miejskiemu PSP w Krakowie. Dziś, po 76 latach sztandar wraca do domu.
Dzien strazaka 2Dzien strazaka 1Dzien strazaka 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj