Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej
2017-09-20
70% Polaków chce płacić kartą w jednostkach administracji publicznej (ARC Rynek i Opinia, 2015). Urząd obsługujący płatności kartą zyskuje w oczach mieszkańców, jest postrzegany jako przyjazny i nowoczesny.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się prezentacja Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej zorganizowana przez Ministerstwo Rozwoju i Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., której partnerem technologicznym jest First Data Polcard. Program został uruchomiony na początku kwietnia br. i adresowany jest do urzędów wojewódzkich, urzędów marszałkowskich, urzędów miast i gmin, starostw powiatowych, a także Policji. Celem programu jest umożliwienie przyjmowania opłat związanych w czynnościami urzędowymi w terminalach płatniczych POS w wykorzystaniem kart płatniczych i smatfonów oraz drogą internetową przez usługę WebPOS Paybynet.

Podczas prezentacji przedstawiono założenia uczestnictwa w Programie, zasady działania terminali oraz przykłady wdrożenia systemu Paybynet w urzędach.
20170920 KRS bezgotówkowy urzad (1)20170920 KRS bezgotówkowy urzad (2)20170920 KRS bezgotówkowy urzad (3)20170920 KRS bezgotówkowy urzad (4)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj